Jarosław Sellin o armii, mediach i samorządach

             DSC_3949-Resizer-1200Q100F013222W9 DSC_3987-Resizer-1200Q100F013222W9

 

              Dnia 29 września w naszej szkole odbyło się kolejne w tym miesiącu spotkanie z cyklu rozmów z politykami, organizowane przez KMP. Tym razem w topolówkowym klubie gościł pan Jarosław Sellin, polityk, dziennikarz, poseł reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość, w latach 2007-9 wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W spotkaniu uczestniczyły klasy  I C, II C, II A  i III C.
Miało ono przebiegało niezywkle interesująco. Padały pytania m.in. o różnice w programie politycznym PiS-u i PO, o to kto jest kandydatem PiS-u na prezydenta, o bezpieczeństwo naszego kraju i sens uczestniczenia Polski w misjach NATO.
Pan Jarosław Sellin wskazywał na teraźniejszość jako na moment budowania się dwupodziału politycznego, mówił o przełomie w  mediach, jaki nastapił po obaleniu komunizmu i o początkach prasy prawicowej. Zwrócił także uwagę na szczególne znaczenie wyborów samorządowych dla losów pojedynczego obywatela, mogących zmienic nasze życie bardziej bezpośrednio i w większym stopniu niż wybory parlamentarne, na których co roku notuje się wyższą frekwencję.
„Polska nie jest bezpieczna” – stwierdził również zapytany o to, jakie działanie Polska powinna podjąć w obliczu niespokojnej sytuacji blisko naszych granic. „Musi być aktywna. Powinno się stworzyć agendę działań prowadzących do rozwiązania konfliktu. Decyzji jednak nie należy ogłaszać głośno” – skomentował przytoczoną wypowiedź pani premier Ewy Kopacz na temat pomocy Ukrainie. Jarosław Sellin stawia na dwukrotnie większą, lepiej wyszkoloną armię, a także na system obronny działający na zasadzie lokalnych grup jako skuteczny sposób na zwiększenie naszego bezpieczeństwa.

Podsumowując, podczas spotkania poruszonych zostało wiele ważnych kwestii i wywiązała się interesująca dyskusja pomiędzy prowadzącymi spotkanie, publicznością, a naszym gościem.           

                                                                                                        Ola Tyczyńska, kl. 1 pre-IB


Posted in Aktualności, Bez kategorii by with no comments yet.